O mnie

Może nie wszystko o mnie wiesz

O mnie

Mam 34 lata, jestem magistrem inżynierem budownictwa, absolwentką klasy hiszpańskiej II LO im. M. Konopnickiej, na Tysiącleciu mieszkam od urodzenia. Studia budowlane ukończone na Politechnice Śląskiej obudziły we mnie pasję do zmieniania otaczającej nas przestrzeni, a praca w Dziale Technicznym Spółdzielni Mieszkaniowej „PIAST” – pozwoliła na realne działanie w tej dziedzinie.
Jestem inicjatorką wielu projektów do Budżetu Obywatelskiego, a najważniejsze inwestycje, które zostały dzięki mnie zrealizowane na Tysiącleciu, to:
budowa tężni solankowej o wartości 3 mln zł, budowa wodnego placu zabaw o wartości 2 mln zł, budowa parkingu ze skwerem przy ul. Mieszka I o wartości 1 mln zł, rewitalizacja stawu przy ul. Chrobrego, budowa wybiegu dla psów na Dolnym Tysiącleciu.

Od 2020 roku jestem Przewodnicząca Zarządu  Dzielnicy Tysiąclecie, gdzie prowadzimy działania na rzecz lokalnej społeczności. Przez 15 lat należałam do zespołu “Tysiąclatki”, który wykształcił we mnie empatię, lokalny patriotyzm, przywiązanie do tradycji i wiary. Prywatnie jestem dumną  katowiczanką od urodzenia, szczęśliwą żoną i mamą
dwóch synów. Rodzina jest moją motywacją do pracy, dlatego szczególnie bliskie mojemu sercu są inwestycje poprawiające jakość życia rodzin na katowickich osiedlach – jak place zabaw, boiska szkolne, baseny, czy parkingi i monitoring.

Po co kandyduję

Decyzję o kandydowaniu do Rady Miasta podjęłam dzięki mojej rodzinie, która jest moją największą motywacją. Chciałabym, aby zarówno moim rodzicom, jak i dzieciom dobrze żyło się w naszych ukochanych Katowicach. Żeby senior mógł pójść na spacer w przytulne miejsce w pobliżu swojego domu, takie jak na przykład tężnia solankowa, czy zaciszna okolica stawu. Aby dzieci, które nie wyjeżdżają, a spędzają lato w mieście, miały do dyspozycji ciekawe atrakcje, w których bezpłatnie mogą spędzić wesoło czas i ochłodzić się, jak na wodnym placu zabaw. Dlatego od kilku lat intensywnie działam tworząc tego typu miejsca na mapie naszego miasta, aby poprzez spełnianie potrzeb wyższego rzędu poprawiać jakość życia rodzin na katowickich osiedlach. Kandyduję do Rady Miasta, ponieważ pragnę nadal działać na rzecz rozwoju naszego pięknego miasta i mieć możliwość realnego zmieniania przestrzeni, przede wszystkim w północnych dzielnicach Katowic: osiedlu Tysiąclecia, Witosa, na Załężu oraz Brynowie cz. zachodniej. Zależy mi na naszym mieście i jego Mieszkańcach i chcę, aby nadal rozwijało się tak intensywnie, jak w ostatnich latach. Kandyduję dla Katowic na piątkę!

Popierają mnie

Marcin Krupa

Prezydent Miasta Katowice

Michał Marcinkowski

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej
„PIAST” w Katowicach

Barbara Bańska

Załozyciel i Kierownik Artystyczny
Zespołu Piesni i Tanca “Tysiaclatki”,
Wicedyrektor Młodziezowego
Domu Kultury na Tysiacleciu